سر ازدواج سرگرمی میلادی مهماندار

سر: ازدواج سرگرمی میلادی مهماندار مهمانداران سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری هیجان انگیزترین فیلم‌های علمی-تخیلی سال ۲۰۱۸

به نظر می رسد که سال 2018 سالی موفق و هیجان انگیز جهت فیلم های علمی تخیلی و طرفداران آن ها باشد. از فیلم تازه فرانچایز «جنگ ستارگان» گرفته تا فیلم هایی که بر اس

هیجان انگیزترین فیلم‌های علمی-تخیلی سال ۲۰۱۸

هیجان انگیزترین فیلم های علمی-تخیلی سال ۲۰۱۸

عبارات مهم : داستان

به نظر می رسد که سال 2018 سالی موفق و هیجان انگیز جهت فیلم های علمی تخیلی و طرفداران آن ها باشد. از فیلم تازه فرانچایز «جنگ ستارگان» گرفته تا فیلم هایی که بر اساس رمان های پرفروش و مانگاهای دوست داشتنی ساخته می شوند. باید انتظار داشت که در سال آینده فیلم های متنوعی در این ژانر جهت تماشاگران وجود داشته و هر کسی از تماشای سبک خاص خود لذت ببرد.

از آنجایی که با در دسترس نبودن تریلرها و جزییات فیلمنامه هنوز نمی توان گفت که کدام یک فیلم بهتری هستند ولی می توان حدس های معقولی را بر اساس تجربیات گذشته در مورد این که کدام یک از فیلم های علمی تخیلی سال آینده ارزش وقت گذاشتن دارند انجام داد. در ادامه می خواهیم به فیلم هایی در این ژانر اشاره کنیم که در سال آینده میلادی به احتمال فراوان از دیدن آن ها لذت خواهید برد.

1-ماوراء (9 ژانویه)

هیجان انگیزترین فیلم‌های علمی-تخیلی سال ۲۰۱۸

اگر از طرفداران ژانر وحشت باشید حتما از خود می پرسید که آیا فیلم «ماوراء» (The Beyond) که قرار است سال آینده اکران شود بازسازی فیلم ایتالیایی ترسناکی با همین نام ساخته سال 1981 است یا خیر. حقیقت این است که فیلم تازه هیچ ارتباطی با فیلم خوفناک لوچیو فولچی ندارد ولی به همان اندازه می تواند هیجان انگیز باشد. این فیلم نخستین تجربه کارگردانی هاسراف دولول است که در زمینه ساخت جلوه های خاص جهت فیلم های بزرگی فعالیت داشته هست. فیلم «ماوراء» داستانی در آینده نزدیک را روایت می کند که در آن بعضی از فضانوردان با کمک ربات هایی قدرتمند از طریق یک کرم چاله جدیداً کشف شده است به یک سفر بین ستاره ای می روند.

به نظر می رسد که سال 2018 سالی موفق و هیجان انگیز جهت فیلم های علمی تخیلی و طرفداران آن ها باشد. از فیلم تازه فرانچایز «جنگ ستارگان» گرفته تا فیلم هایی که بر اس

اگر چه این فیلم با بودجه ای کم ساخته می شود ولی دولول با بهره گیری از توانایی های خود در زمینه جلوه های خاص می خواهد فیلمی بسازد که بزرگ به نظر برسد. تریلری که تاکنون از فیلم انتشار یافته نیز نشان می دهد که دولول در این امر موفق بوده است.

2- دونده مارپیچ: درمان فوت (26 ژانویه)

سومین فیلم از مجموعه فیلم های «دونده مارپیچ» با عنوان «دونده مارپیچ: درمان مرگ» (Maze Runner: The Death Cure) که بر اساس رمان های جیمز داشنر ساخته شده است ابتدا قرار بود در سال 2017 اکران شود ولی صدمات شدیدی که در حین فیلم برداری به دیلان اوبراین در برخورد با یک ماشین در سال 2016 وارد شد باعث گردید که پخش فیلم تقریباً یک سال به تعویق بیفتد تا در این مدت وی سلامتی خود را بازیافته و به فیلم برداری ها بازگردد. از دیگر بازیگران این فیلم می توان به کایا ایکودلاریو، دکستر داردن، جیانکارلو اسپوزیتو و سه بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» یعنی آیدان گیلن، توماس برودی سنگستر و ناتالی امانوئل اشاره کرد. بر اساس رمان داشنر این قسمت شاید مهیج ترین فیلم در این مجموعه باشد.

هیجان انگیزترین فیلم‌های علمی-تخیلی سال ۲۰۱۸

3- نابودی (23 فوریه)

به نظر می رسد که سال 2018 سالی موفق و هیجان انگیز جهت فیلم های علمی تخیلی و طرفداران آن ها باشد. از فیلم تازه فرانچایز «جنگ ستارگان» گرفته تا فیلم هایی که بر اس

بدنبال انتشار نخستین تریلر در سپتامبر 2017 فیلم «نابودی» (Annihilation) به یکی از جالب ترین و پرسروصداترین پروژه های علمی تخیلی تبدیل شد که قرار است سال آینده اکران شود. این فیلم که بر اساس رمانی پرفروش به همین نام نوشته جف وندرمیر ساخته شده است به وسیله الکس گارلند که سابقه کارگردانی «فرا ماشین» (Ex Machina) را در کارنامه دارد کارگردانی خواهد شد. این فیلم داستان زیست شناسی (ناتالی پورتمن) را روایت می کند که در تلاش جهت پیدا کردن همسر گمشده خود به یک گروه اکتشاف می پیوندد که به یک مکان مخوف و ناشناخته که اتفاقات عجیبی در آن رخ می دهد وارد می شوند.

گارلند نشان داده که تا حدود زیادی به داستان مهم رمان ها وفادار می ماند و در این فیلم نیز تنها یک نفر پنجم را به گروه اکتشاف اضافه کرده هست. اگر مجموعه کتاب های وندرمیر را نخوانده باشید بدون شک از تماشای این فیلم علمی تخیلی سرگیجه خواهید گرفت.

هیجان انگیزترین فیلم‌های علمی-تخیلی سال ۲۰۱۸

4- چین و چروکی در وقت (9 مارس)

برای طرفداران رمان علمی تخیلی/فانتزی مادلین لنگل نوشته سال 1962، تاریخ 9 مارس 2018 به این زودی ها فرا نخواهد رسید. در این روز اقتباس لایو اکشنی از رمان «چین و چروکی در زمان» (A Wrinkle In Time) با بازی یک بازیگر 14 ساله به نام استورم رید در نقش مهم مگ ماری و بازیگران معروف دیگری همچون کریس پاین، ریس ویثرسپون، زک گالیفیاناکیس و اپرا وینفری به روی پرده خواهد رفت. آورا دوورنای که نامزدی جایزه اسکار را در کارنامه دارد نخستین تجربه کارگردانی یک زن رنگین پوست جهت فیلمی که بیش از 100 میلیون دلار بودجه دارد را انجام خواهد داد.

قبلاً نیز از این رمان جهت ساخت فیلم استفاده شده است بود و اقتباس سینمایی آن به وسیله کمپانی دیزنی در سال 2003 در قالب فیلمی تلویزیونی به صورت دی وی دی انتشار یافته و استقبال چندانی از آن نشد، حتی از جانب خود مادلین لنگل. با توجه به استعداد کارگردان و بازیگران سرشناسی که در اختیار دارد، بازسازی داستان مادلین لنگل در مورد دختری که همراه با موجوداتی شگفت انگیز قصد نجات برادر کوچکترش را دارد دیدنی خواهد بود.

5-حاشیه اقیانوس آرام: خیزش (23 مارس)

23 مارس سال آینده طرفداران فیلم های علمی تخیلی بالاخره می توانند دنباله ی فیلم «حاشیه اقیانوس آرام» با عنوان «حاشیه اقیانوس آرام: خیزش» (Pacific Rim: Uprising) را که سال هاست تماشاگران منتظر ساخت آن هستند در سینماها ببینند. رینکو کیکوچی، چارلی دی و برن گورمن همانند قسمت اول در این قسمت نیز حضور داشته و جان بویگا، اسکات ایستوود، کایلی اسپینی و جینگ تیان نیز در دیگر نقش ها به آن ها خواهند پیوست. در حالی که گیرمو دل تورو که کارگردانی قسمت اول را بر عهده داشت جهت هدایت این قسمت بازنخواهد گشت ولی استفن دنایت جای او را در مقام کارگردانی گرفته و دل تورو خود تهیه کنندگی و نویسندگی داستان فیلم را بر عهده خواهد داشت.

هنوز جزییات زیادی در مورد داستان این فیلم منتشر نشده ولی ورود بازیگران مشهور نوید داستانی مهیج تر با ربات هایی زیاد را می دهد و داستان فیلم نیز چند سال بعد از اتفاقات قسمت اول رخ خواهد داد. قسمت اول این فیلم در ابتدا در باکس آفیس شرایط خوبی نداشت ولی رفته رفته اوضاع بهتر شده است و توانست در سطح بین المللی به فروشی 411 میلیون دلاری دست یابد و در صورت موفقیت قسمت دوم این فیلم می توان امیدوار بود که یک فرانچایز رباتیک تازه ظهور خواهد کرد.

6- طغیان (20 آوریل)

فیلم های هیولایی در سال های اخیر دیگر مانند گذشته خریدار ندارند ولی داونی جانسون شگفت انگیز می تواند با فیلمی اکشن و علمی تخیلی با نام «طغیان» (Rampage) عوض کردن بزرگی در ذائقه سینماروها ایجاد کند. این فیلم بر اساس یک بازی کلاسیک به همین نام ساخته شده است و داستان سه هیولای غول پیکر خشن را روایت می کند که شهرهای آمریکای شمالی را در می نوردند. بر اساس گفته های تهیه کنندگان، هیولاهای این فیلم همان هایی هستند که در بازی ویدیویی سال های دهه 1980 وجود داشته که تایید می کند بزودی شاهد مبارزه راک و همراهانش با هیولاهایی مانند یک سوسمار غول پیکر، گوریلی عظیم الجثه و یک گرگ بزرگ خواهیم بود. اگر چه در ظاهر داستان فیلم بسیار خنده آمیز و مضحک به نظر می رسد ولی حضور راک و برد پیتون که کارگردانی فیلم «سن آندریاس» (San Andreas) را در کارنامه دارد می تواند همه را به این فیلم امیدوار سازد.

7- سولو: داستان جنگ ستارگان (25 می)

فیلم تازه فرانچایز «جنگ ستارگان» در مورد هان سولو در راه است و علی رغم مشکلاتی که بر سر راه ساخت آن ایجاد شد می توان با قطعیت گفت که یکی از فیلم های پرفروش سال آینده میلادی خواهد بود. این فیلم داستان زندگی هان سولو در دوران جوانی را روایت خواهد کرد که نقش او را آلدن اهرنریش بر عهده دارد. از دیگر بازیگران مشهور این فیلم می توان به دونالد گلاور، جونا سووتامو، وودی هارلسون، امیلیا کلارک، ثاندی نیوتون، فوب والر بریج و مایکل کی ویلیامز اشاره کرد.

در حالی که فیلم برداری ها از اوایل سال 2017 شروع شده است بود ولی ناگهان به علت اختلاف با تهیه کنندگان، فیل لرد و کریستوفر میلر در نقش کارگردانان فیلم کنار گذاشته شده است و ران هاوارد باتجربه جایگزین آن ها شد. بدهید ترتیب فیلم برداری های مجدد از تابستان 2017 شروع گردید و بر اساس برنامه ریزی ها 25 می سال آینده میلادی شاهد اکران آن خواهیم بود.

8- دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده (22 ژوئن)

جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم های «پارک ژوراسیک» با بازگشت به ریشه های مهم فیلم و داستانی بسیار تاریک تر و هیجان انگیزتر از گذشته در 22 ژوئن سال آینده میلادی با عنوان «دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده» (Jurassic World: Fallen Kingdom) به سینماها باز خواهد گشت. اگر چه هنوز داستان این قسمت به طور کامل مشخص نشده ولی می دانیم که کریس پرت، برایس دالاس هاوارد و بی دی وونگ نقش های خود را تکرار کرده و جف گلدبلوم نیز در نقش دکتر یان مالکوم و جهت نخستین ابر بعد از سال 1997 به این فرانچایز بازخواهد گشت.

به نظر می رسد که داستان این قسمت مشمول بر مسابقه آزمایشگاه های متعددی جهت ساخت نمونه های دایناسوری خاص خود باشد و بحث های اخلاقی در نحوه استفاده آن ها از این دایناسورها در طول فیلم به بحث گذاشته شود. در این فیلم بار دیگر شاهد حضور تیرانوزوروس رکس خواهیم بود که می تواند به ما اطمینان دهد این قسمت بسیار ترسناک تر و هیجان انگیز تر از قسمت قبلی باشد.

9- غارتگر (3 آگوست)

فیلم «غارتگر» (The Predator) چهارمین قسمت از فرانچایز «غارتگر» است که سال آینده اکران شده است و اگر چه اطلاعات زیادی در مورد داستان فیلم در دست نیست ولی جزییاتی هر چند مختصر در مورد این فیلم به رسانه ها درز کرده هست. در این فیلم، بوید هالبروک در نقش کویین مکنا بازی خواهد کرد، یک سرباز خاص سابق ارتش که در می یابد موجودی فرازمینی به نام غارتگر وجود داشته و جهت از بین بردن او گروهی را رهبری می کند. فیلم برداری این فیلم از ماه ژوئن 2017 شروع شده است و شین بلک که در قسمت اول این فرانچایز در نقش هاوکینز ظاهر شده است بود با بازگشت خود به این فرانچایز نقش کارگردان فیلم را بر عهده خواهد داشت که تضمین خواهد کرد بین این قسمت و فیلم اورجینال «غارتگر» شباهت ها و ارتباطات بسیاری برقرار خواهد بود.

10- تاریک ترین ذهن ها (14 سپتامبر)

فیلم «تاریک ترین ذهن ها» (The Darkest Minds) یک فیلم علمی تخیلی ابرقهرمانی بر اساس رمانی به همین نام نوشته الکساندرا براکن هست. این فیلم به وسیله جنیفر یو نلسون کارگردانی خواهد شد که نخستین تجربه کارگردانی لایو اکشنی وی به شمار می آید. نلسون کارگردانی قسمت دوم انیمیشن «پاندای کونگ فو کار» را در کارنامه دارد. داستان فیلم در دورانی که یک بیماری مسری آمریکا را درنوردیده رخ می دهد که باعث از بین رفتن اکثریت قریب به اتفاق کودکان شده است است و کودکان بازمانده به قدرت های فراانسانی دست یافته و در کمپ هایی در سراسر دنیا قرنطینه شده است اند.

در این فیلم آماندلا استنبرگ نقش دختری به نام روبی را بازی خواهد کرد که تصمیم می گیرد از کمپ خود فرار کرده و به گروهی از نوجوانان شورشی جهت از بین بردن حکومت تمامیت خواه و ظالمی که بر زمین حکومت می کند بپیوندد. هریس دیکینسون، مندی مور، پاتریک گیبسون، اسکایلان بروکس و گویندولین کریستی دیگر بازیگران این لایو اکشن جالب خواهند بود.

11- کد 8 (دسامبر)

فیلم «کد 8» (Code 8) نخستین تجربه کارگردانی رابی و استفن آمل خواهد بود که دیدگاهی متفاوت به ابرقهرمان ها و جهش یافته ها خواهند داشت. در داستان فیلم آن ها که در آینده رخ می دهد تقریباً 4 درصد از مردم دنیا از قدرت های فراطبیعی متفاوت برخوردار خواهند بود ولی بقیه جامعه از آن ها دوری خواهند کرد. این افراد چاره ای جز زندگی در حاشیه های شهرهای بزرگ نداشته و با گرسنگی و فقر دست و پنجه نرم خواهند کرد. آن ها جهت سیر کردن شکم خود به کارهای سخت و با دستمزد بسیار پایین روی می آورند.

وقتی که دو نفر از این افراد با یک پلیس مسلح درگیر می شوند اوضاع به یکباره پیچیده و خطرناک می شود. رابی و استفن خود در این فیلم بازی کرده و مراحل ساخت آن در ژوئن سال 2017 و با جمع آوری کمک های مالی از طریق یک کمپین تبلیغاتی شروع گردید.

اخبار فرهنگی – برترین ها /حسین علی پناهی

واژه های کلیدی: داستان | داستان | سال آینده | کارگردانی | هیجان انگیز | اخبار فرهنگی و هنری

هیجان انگیزترین فیلم‌های علمی-تخیلی سال ۲۰۱۸

هیجان انگیزترین فیلم‌های علمی-تخیلی سال ۲۰۱۸

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz